Symphony SummitAI Varlık Yönetimi Yazılımı

Symphony SummitAI Varlık Yönetimi Yazılımı

summitITAM

BT yöneticileri genellikle BT ve BT dışı varlıklarını yönetmeyi sıkıcı buluyorlar ve aynı yönetimi sağlayacak çözümler için fazla para harcıyorlar. Verileri, süreçleri ve iş sistemlerini varlıkların yönetimine entegre eden ve aynı zamanda karmaşıklıktan yoksun olan bir çözümü tercih ediyorlar.

Entegre varlık yönetimi ile SummitAI, Varlık Yaşam Döngüsü sürecinde kuruluşunuzdaki tüm donanım ve yazılım varlıklarının doğru bir envanterini sunar. Talep etme, tahsis ve emeklilik konularını kapsayan planlama aşamasından elden çıkarma aşamasına kadar varlıkları yönetmenize yardımcı olarak kuruluşunuzun verimliliğini artırır.

Operasyonel bir yaklaşım benimseyen bu çok katmanlı sistem, hem BT hem de BT olmayan varlıklarınızı, masalar, sandalyeler, atölye varlıkları vb. Yönetmenizi sağlar. Yazılım lisansı kullanım izleyicisinin yerleşik bir özelliği ile, yazılım lisanslarına yapılan fazla harcama varlıklar ile birlikte izlenir. Teknolojiye olan yatırımları azaltarak ve yatırım getirisini artırarak kaynakları iş hedefleriyle hizalar.

asset-lifecycle-2015-08-04

Avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Birden fazla varlık tarama modu aracılığıyla varlık envanterini izleyerek kaynakların optimum kullanımı
 • Yazılım lisansları üzerindeki fazla harcamaları izler, böylece fazla harcamaları önler
 • İşletmelerin kiracılardaki varlıkları yönetmelerini sağlar
 • Hem BT hem de BT dışı varlıkları yönetir
 • Varlıkların mülkiyeti hakkında tam bilgi sağlar
 • Yetkisiz bir yazılım algılandığında uyarı göndererek yazılımın uyumluluğunu sağlar

Anahtar Özellikler

 • BT varlıklarını otomatik keşfet
 • Çok kiracılı sistem
 • Kullanımda Donanım / Yazılım Envanteri ve Varyans Raporları
 • Yazılım Lisans Uyumluluğu Ölçümü
 • BT varlık sahipliği raporlama sistemi
 • Özel varlık değerleme hesabı

SummitAI Varlık Yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmek  için veri sayfamızı indirin.

SummitAI Bilgi Teknolojileri Varlık Yönetimi

BT yöneticilerinin karşılaştığı ortak zorluk, kuruluşlarının BT altyapısının sürekli değişen ortamını kontrol etmektir. Endüstri düzenlemelerindeki değişikliklerle birleştiğinde yeni donanım ve yazılım cihazlarının sürekli eklenmesi, BT ekiplerini sürekli bir kararsızlık durumunda bırakır. Bu nedenle, tüm BT varlıklarını sorunsuz ve etkin bir şekilde yönetmek için izlemek esastır.

SummitAI’nin BT Varlık Yönetimi, işletmelerin varlıklarını hem BT hem de BT dışı kategoriler için kiracılar arasında maliyet etkin bir şekilde yönetmelerini sağlar. Varlık kullanımını basitleştirip optimize etmenin yanı sıra tüm BT varlıklarında görünürlük kazanarak toplam sahip olma maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur. Bizim çözümümüz aynı zamanda BT ekiplerinin riskleri hafifletirken ve gereksiz yazılım harcamalarını önlerken kazalar ve problemler üzerinde daha iyi görünürlük ve süreç kontrolü elde etmelerini sağlıyor.

software-governance-compliance

SummitAI BT Varlık Yönetimi, Donanım ve Yazılım Varlık Yönetimi, Temsilci Temelli ve Acentesiz Varlık Keşfi, Yazılım Lisans Yönetimi, Yazılım Varyansı Raporlama, Yazılım Lisansı Uyumluluğu, Yazılım Kullanım Ölçümü, Yazılım Teslimat Yönetimi ve Uygulama Kontrolü gibi hizmetleri kapsar.

SummitAI Yazılım Varlık Yönetimi özelliği, yazılım lisanslarını izlemenize ve uygunsuz yazılım lisansı nedeniyle yasal yükümlülükleri, para cezalarını ve davaları azaltırken uyumluluk raporları oluşturmanıza yardımcı olur.

Çözümümüz; Uygulama Kontrolü, Dinamik Etki Alanı Şifre Yönetimi, Uç Nokta Uyumluluğu ve ITAM Otomasyon Paketini de içeren kurumsal bir sürümde gelir.

SummitAI Yazılım Varlık Yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmek  için veri sayfamızı indirin.

SummitAI IT Asset Controller hakkında daha fazla bilgi edinmek  için veri sayfamızı indirin.

You may also like

Freshservice ITSM Yazılımı

Freshworks Türkiye Distribütörü Educore’dan Kullanıcı Dostu ITSM Platformu