OpManager Ağ İzleme Yazılımı

OpManager Ağ İzleme Yazılımı

network-traffic-analysis-banner

OpManager bir uçtan uca ağ izleme yazılımıdır. Kritik yönlendiriciler, Wan linkleri, anahtarlar, güvenlik duvarları, VoIP çağrı yolları, fiziksel ve sanal sunucular, domain denetleyicileri ve diğer BT altyapı cihazları gibi BT kaynaklarını kapsayan gelişmiş hata ve performans yönetimi işlevselliği sağlar.

Ağ performans teknolojileri bugünün karmaşık ağlarını desteklemek için sürekli gelişmektedir. OpManager ağ yönetiminde ihtiyacınız olan görüş ve kontrolü kazanmanızda yardımcı olur.

OpManager ağdaki problemleri hızlı bir şekilde bulan dayanıklı olay yönetimi özelliği ile birlikte gelir. ICMP ve SNMP sorgulamalarına ek olarak OpManager, ağ cihazlarından SNMP traps ve Syslog alınmasını destekler. Yani; ağınızda bir problem olduğunda OpManager size e-posta veya SMS, hatta ServiceDesk’e günlük hata raporlaması (log a trouble ticket) göndererek uyarabilir.

Veri merkezine giren daha fazla uygulamalarla birlikte, bugünün Ağ yöneticileri, kullanıcılarının uygulamalara sorunsuz ulaşabilmelerini sağlamakla da sorumludurlar. OpManager’ın üst düzey yetenekleriyle;

Ağ, Sunucu veya Uygulamalarınızda bir sorun olduğunda, sorunu tanımlayabilmek için ihtiyacınız olan bilgiyi sağlamak için Windows Server, Exchange Server, Active Directory, SQL Server ve diğer uygulamalarını gözlemleyebilirsiniz.

Ağ kesintileri ve performans sorunları çoğunlukla ağ cihazlarında hatalı güncelleştirme yapıldığında meydana gelir. Yapılandırmanın karmaşıklığı, zaman zaman sorunu çözmek için verilen süreyi de uzatır. OpManager düzenli olarak ağ yapılandırmalarının yedeğini alır ve ağ cihazlarını yönetmek için en iyi uygulamaları zorlar.

VoIP hazır testinden başlayarak VoIP performansı ya da VoIP çağrı kalitesi sorunu gidermek için OpManager; VoIP dağıtımının tüm aşamalarında işletmelere yardımcı olur.

OpManager bir web tarayıcısından kolayca oluşturulabilecek bir akıllı haritalar oluşturmanıza olanak sağlar. Mantıksal varlıklar için gerçek zamanlı durum güncellemeleri ve desteği ile aşağıya giden bir link veya tüm doğu kısmının kırmızıya döndüğünü görebilirsiniz.

About the author

Related Posts

Leave a Reply

You may also like

ServiceCore ITSM Platformu

Kurumsal Servis Yönetimi Yazılımı ITIL4 ile Tam Uyumlu