ELMA BPM

ELMA BPM

- in BPM YAZILIMLARI
1812
0
elmabpm

ELMA BPM bir iş süreci yönetim sistemidir. Yürütülebilir iş süreçlerini modellemenize, izlemenize ve optimize etmenize ve şirket performansını artırmanıza izin verir.

ELMA BPM yazılımı, sürükle ve bırak özellikli kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. İş süreçlerini hızlı, basit ve anlaşılır bir hale getirir. En karmaşık iş süreci haritalarını bile oluşturun ve iş gereksinimlerinizi BPM uygulamalarına dönüştürün.

ELMA BPM Platform iş akışını otomatikleştirir ve iş süreçlerinin modellenmesi, yürütülmesi, izlenmesi ve optimizasyonu için uygun araçlar sunar. ELMA BPM’nin dört ana işlevi:

 1. İş süreci modelleme

  Kullanıcılar, ELMA Software paketinde yer alan görsel bir editör olan ELMA Designer’da iş süreçlerini modelliyor. ELMA Designer, işletmelere iç iş prosedürlerini grafiksel bir gösterimle anlama yeteneği sağlayan bir standart olan BPMN 2.0’ı destekler.

 2. İş süreçlerinin otomatik yürütülmesi

  Yürütme, geçiş zincirinden başlayarak sonuna kadar gider. ELMA, süreç haritasına göre iş süreci yürütme işleminin uygun aşamalarında kullanıcılar için otomatik olarak görevler oluşturur.

 3. Süreç izleme ve kontrolü

  Şirket iş süreçlerini anında önleyin. Bir kullanıcı bir süreç modelini düzenleyebilir ve değişiklikleri yayınlayarak değişiklikleri uygulayabilir; İşlem başlatıldığında, kullanıcı tarafından yapılan tüm geliştirmeleri içerecektir.

 4. Süreç geliştirme

  ELMA, işlem ilerlemesini otomatik olarak izler ve size tüm ilgili işlem bilgilerini sağlar. Bir çalışan, bir görevi zamanında tamamlayamazsa, sistem, ELMA tarafından otomatik olarak yaratılan mevcut süreç aşamasını ve raporlarını kontrol edebilecekleri kendi üstlerine bildirir.

ELMA BPM İş Süreçleri Yönetim Yazılımı. Dijital dönüşümü yönlendirir ve iş talimatlarından otomatik iş süreçlerine ve performans izlemesine geçişi sağlar.

 

Herhangi bir BPM yazılımının kalbinde basit bir fikir vardır: Şirketinizde iş süreci yönetimini uygularken bpmn diyagramlarını kullanarak iş süreçlerini tanımlarsınız.

Bundan sonra, BPM yazılımı şemalarınızı çalıştırılabilir bpm uygulamalarına dönüştürür ve şirketinizde benimsenen gerçek hayattaki iş süreçlerinin yürütülmesini kontrol etmenizi ve izlemenizi sağlar.

Bu yaklaşım, iş sürecini mümkün olan en yakın modele mümkün olduğunca yaklaştırır.

ELMA bir BPM motoruna dayanmaktadır. Şirketinizle hızlı bir şekilde değişen esnek ve uyarlanabilir bpm uygulamaları oluşturmanıza olanak tanır. ELMA ile iş süreçlerinizi kolaylaştırmak ve uygulamalarını daha etkili hale getirmek kolaydır.

İş Süreçleri Modellemesi

ELMA BPM’de çalışmak, iş süreci modellemesi ile başlar. Kullanıcılar, basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip güçlü bir uygulama olan ELMA Designer’da iş süreci modelleri yaratır. ELMA Designer, ELMA BPM yazılım paketine dahil edilmiştir.

1

ELMA BPM, en karmaşık iş süreci modellerini bile oluşturmak için programlama gerektirmez. ELMA BPM, BPMN 2.0; iş süreçlerini tanımlamak, iş analistleri için kolay anlaşılması ve yönetici düzeyinde yaygın olarak kullanılan bir grafik gösterimidir.İş süreci modelleri, süreçlerinizin ve faaliyetlerinizin birbirleriyle nasıl ilişkilendiğini gösterir. Sadece BPMN 2.0 elemanlarını bir modele sürükleyip bırakın ve bunları iş süreci mantığına göre bağlayın.

Süreç modeli oluşturulduktan sonra, iş sürecinin içinde kullanılan verileri belirtmek ve süreç aktivitelerini belirlemek gerekir. Örneğin, yürütücünün bir görevi ve gerçekleştirmesi gereken etkinlikleri tamamlaması gereken veriler.

ELMA Designer’da iş süreci modellemesi süreç yayınlarıyla sona erer. O anda, ELMA BPM bir iş süreci diyagramını ELMA Web Uygulaması’nda çalıştırılabilen bir çalıştırılabilir bpm uygulamasına dönüştürüyor.

İş Süreçlerini Çalıştırma

Bir iş süreci modeldeyken ve yayınlandıktan sonra, bunu ELMA BPM web uygulamasında çalıştırmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar işlem örneği çalıştırabilirsiniz. Tüm süreç işlemleri, aynı süreç modeline göre bağımsız olarak aşılmıştır.

ELMA, görevleri otomatik olarak atar

Görev web sayfasında gerekli bilgiler görüntülenir

ELMA BPM, iş süreçlerini grafiksel modellerine göre yürütür. Yürütme süreci, başlangıç olayından bitiş olayına geçişler zinciri boyunca gider. ELMA BPM, kullanıcılar için iş süreci yürütme işleminin uygun aşamalarında otomatik olarak görevler oluşturur.ELMA web uygulamasında, her bir görevi tamamlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgiler kendi web sayfasında görüntülenir. Bu sayfayı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz; örneğin, kullanıcının belgeleri eklemesini veya görevi tamamlamak için ayrıntıları belirtmesini gerektirir.

Görev tamamlandığında, sonraki adımları değerlendirmenize gerek yoktur, ELMA bunu otomatik olarak yapar. Manuel çalışma gerektirmeyen tüm görevler hemen hemen anında hazırlanır, örneğin, işlemdeki bir sonraki adımın ne olduğuna karar verir, bildirimler gönderir, komut dosyaları yürütür veya sorumlu kişiye görevler atar.

Kontrol ve İzleme

Her iş süreci örneğinin kendi web sayfası vardır. Süreçle ilgili tüm ayrıntıları içerir: parametre değerleri, kullanıcı yorumları ve sorular, aktif görevler, yürütücüler ve durumlar vb.

Bir iş sürecinin yürütülmesini kendi sayfasından kontrol edebilirsiniz, örneğin parametreleri değiştirebilir, örnekleri kesebilirsiniz. ELMA BPM, kontrol ve izleme araçları sunar:

 • Benim süreçlerim
 • Proses Monitörü
 • İşlem Haritaları

İşlemler sayfam, kullanıcının başlatıcı, sorumlu veya yürütücü olduğu iş süreçlerini gösterir. ELMA BPM, ihtiyacınız olan örnekleri bulmanıza yardımcı olacak kullanışlı filtrelere sahiptir. Örneklerin ayrıntılarını görmek için web sayfasına gidebilirsiniz.

İşlem izleme sayfası, kullanıcının sahip, yönetici veya bilgilendirilmiş kullanıcı olduğu iş süreçlerini gösterir. Detayları görmek için katılımcılardan biri olmak zorunda değilsiniz. Bu sayfadan herhangi bir işlem örneğinin web sayfasına gidebilirsiniz.

Bir iş sürecinin yürütülmesini izlemenin bir başka yolu da haritayı görüntülemektir . ELMA BPM Web Uygulaması’nda, iş süreci haritası görsel olarak ELMA Designer’da oluşturulan BPMN şemasına benzemektedir ancak bazı ek notlara sahiptir.

Tamamlanmış operasyonlar cesur mavi daire içine alınmış; Etkin bir işlem kalın yeşil renkte daire içine alınır.

Bu sayede sürecin hem aktif hem de tamamlanmış görevleri ile ilgili tüm detayları alırsınız. İş süreci haritasını web sayfasından istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Dahası, yöneticilerin iş süreçlerini manuel olarak takip etmeleri gerekmeyecek; ELMA BPM bunu onlar için yapacak. İşte böyle çalışır: Çalışanların gecikmiş görevleri varsa, ELMA BPM üstlerine, süreçle ilgili bazı adımlar atmaya bildirir.

Tüm iş süreci adımlarını harita üzerinde görebilirsiniz.

Her görev için zaman yönetmeliği kontrolünü ayarlayabilirsiniz

İşlem İzleyicisi tüm süreci gösterir

Süreç İyileştirme

Bir iş süreci ile çalışırken, kullanıcılar daha iyi sonuçlar elde etmek için alternatif stratejiler bulabilir ve iş süreçlerini iyileştirmek için ides’leri paylaşabilir. Bu fikirleri ELMA BPM ile hayata geçirebilir ve kullanıcı verimliliğini artırabilirsiniz.

Süreçler şirket ile değişiyor

ELMA BPM’de her bir iş süreci görevinin, karar vermek ve görevi tamamlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri içeren kendi sayfası vardır.Örneğin , İzin Talebini Onayla  görevinin, İK Direktörü yerine (şirketinizin organizasyon yapısına bağlı olarak) İcra Kurulu Başkanı’na devredilmesine karar verdiniz . ELMA BPM ile, çalışan sistemdeki işlemleri programlama gerektirmeden veya sunucuyu durdurarak değiştirebilir ve değişiklikleri anında uygulayabilirsiniz.

Süreç tamamlandığında, uygulanan değişikliklerin ne kadar etkili olduğunu değerlendirebilirsiniz.

 

 

You may also like

Freshservice ITSM Yazılımı

Freshworks Türkiye Distribütörü Educore’dan Kullanıcı Dostu ITSM Platformu