ELMA BPM Community Edition ile Ücretsiz Süreç Modelleme

ELMA BPM Community Edition ile Ücretsiz Süreç Modelleme

- in BPM YAZILIMLARI
1441
0
elmacommunity

ELMA Designer – Ücretsiz ve Kullanımı Kolay BPM Ürünü

ELMA BPM, ürün uygulama ve test yıllarında geliştiricilerimiz tarafından genişletilen, iş süreci modellemesi için standart notasyon BPMN 2.0 kullanmaktadır.

İş süreçleri, ELMA Designer’da modellenmiştir. Bu, süreç katılımcılarını yüzme havuzları oluşturarak belirlemenize ve bir dizi işlem adımı olarak eylemlerini temsil etmenize olanak veren kullanımı kolay bir araçtır.ELMA Designer, örneğin, görevler, manuel görevler, bildirimler gibi standart BPMN etkinlikleri ile çalışır. Form Düzenleyicisi’ni kullanarak görevlerin görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Standart BPMN aktiviteleriyle birlikte, sistem nesneleriyle çalışmayı kolaylaştırmak için bir dizi özel ELMA etkinliği geliştirdik. Örneğin, hazır ECM +  etkinlikleri, geliştiricilerin, belgelerin imzalanması ve onaylanması gibi faaliyetleri yorumlamalarına olanak tanır; CRM + etkinlikleri, yüklenicilerle ilişkileri tanımlar.

Komut Dosyası Düzenleyicisi ile  mevcut faaliyetler yetersizse gerekli iş mantığını uygulamak her zaman mümkündür.

İş süreci modellemesi için sezgisel ve basit bir dil

İş süreci modellemesi için sezgisel ve basit bir dil

Form Düzenleyici

ELMA otomatik olarak görev formları hakkında bilgileri düzenler. Form Editör ile özel formlar tasarlayabilirsiniz. Kullanıcıların formdaki bilgileri sürükleyip bırakmalarını sağlayan güçlü ve basit bir araçtır.

Form Düzenleyici

Formlar C # programlama dili kullanılarak geleneksel şekilde oluşturulabilir. Form Düzenleyici ile  sekmeler, bilgi alanları ekleyebilir ve dinamik öğeler oluşturabilirsiniz. Form Editör  yetenekleri formları zamanlarının% 95’ini oluşturmak için yeterlidir.

Politika / Dokümantasyon

ELMA’da iş süreci dokümantasyonu ve kullanım kılavuzları oluşturulabilir.

İş Süreci Politikaları

İş süreçlerini tamamlamak için aşağıdaki belgeleri oluşturabilirsiniz:

  • İş Süreci Haritaları – Sürecin nasıl çalıştığını hızlı bir şekilde anlamak.
  • HTML Belgeleri – Proses modellerini onaylarken kullanması kolay.
  • İş Süreci Politikaları – Şirketinizde QMS belgelerinin bir parçası olarak kullanılır.

ELMA, iş süreçleriyle çalışmak için 2 tür kullanım kılavuzuna sahiptir:

  • Yerleşik Kılavuzlar – Her iş süreci aşaması için kısa talimatlar.
  • Kağıt kılavuzları – ELMA uygulama projesinin bir parçası ve bir iş sürecinin tam bir tanımını sağlar.

Senaryo

Programlama becerilerine sahip analistler için ELMA Designer, Script aktivitesi ile çalışma fırsatı sunar .  Komut dosyalarıC # kodlarının bir iş sürecinin ilgili aşamasında gerçekleştirilmesini sağlar.

İlk olarak, komut dosyaları bir süreci optimize eder ve çalışanların daha önce manuel olarak gerçekleştirmesi gereken eylemleri otomatik olarak gerçekleştirir. Bu eylemler tipik olarak: Diğer parametrelere göre parametre değerlerinin hesaplanması; formları doldurmak; Sürecin nereye doğru gittiği ile ilgili kararlar vermek, vb.İkinci olarak, komut dosyaları ile standart ELMA aktiviteleri kullanılarak tamamlanamayan belirli eylemler gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle belirli bir iş süreci için gereklidirler; örneğin, harici bir sistemle bütünleşme süreci.

, Kod yazıldıktan sonra, vb kelime tamamlama, (nesneler, onların özellikleri ve yöntemleri ile çalışırken bu kullanışlıdır) sözdizimi vurgulama, istemleri ve yazarken çıkan olası seçenekler listesi – ELMA Tasarımcı yazma program kodu için iyi bir ortamın vardır Hata ayıklanmış olmalıdır – ELMA Designer, hata ayıklama yordamını tamamlamak için kod sözdizimi denetimi ve öykünme araçlarına sahiptir. Komut dosyalarını Özel Etkinlik  biçimine kaydedebilir ve ardından başka bir ELMA etkinliği olarak kullanabilirsiniz.

Özel aktiviteleri kullanmak için analistler, onları çalışma alanına sürükleyip bırakır. Bu basit çözüm zaman tasarrufu sağlar ve programlama gerektirmez

 

ELMA komut dosyaları C # ile yazılmıştır

Komut dosyası etkinliği

Görsel Komut Oluşturucu

Analistlerin programa aşina olmasını kolaylaştırmak için ELMA BPM, Scripts oluşturmak için görsel editörü geliştirilmiştir.

Görsel komut dosyası editörü

You may also like

Freshservice ITSM Yazılımı

Freshworks Türkiye Distribütörü Educore’dan Kullanıcı Dostu ITSM Platformu